VTIPBÁZE.CZ
Vítejte na VtipBázi

VtipBáze je - jak již bystřejším z vás došlo - databáze vtipů. Původně vzniklá z mé soukromé sbírky, kterou jsem se léta dokopával zveřejnit. Nakonec mě k tomu přiměl státní smutek, který mi přijde pitomý sám o sobě a v případě Havlova úmrtí teprve. Jak lépe bojovat proti hysterickému patosu, než vtipem?

Pokud zde svůj oblíbený vtip nenajdete, přidejte ho.

632 07.06.2018 12:29:00
Přijde pan Stern do ordinace k doktoru Mühlsteinovi.
" Tak co jich trápí, pane Stern?" ptá se lékař
" Vědí pane doktore, snažím si své povinnosti v manželském loži plnit svědomitě. Mám ale pocit, že jsem vyřízenej. Třeba Finkelstein říká, že může i dvakrát za noc. Hübstein dokonce třikrát a i když je ta jeho Rebeka mladá a krásná, tak on je starý jako já. A já přesto...," vypráví zkroušeně pan Stern.
" Dobrá, pane Stern, já jich pošlu na pořádný vyšetření a potom uvidíme."
A tak pan Stern absolvoval EKG, EEG, vyšetření krve i dalších tělních dutin, prohlédli ho zevrubně zvenčí i zevnitř. S výsledky se opět dostavil k doktoru Mühlsteinovi. Ten je dlouhé minuty studuje. Potom pohlédne na pana Sterna a praví.
" Z lékařského hlediska jste naprosto zdráv a v pořádku."
" Naprosto zdráv a v pořádku," opakuje nevěřícně pan Stern.
" Naprosto a úplně, takže vám nic nebrání v tom, abyste si začal vymýšlet jako vaši přátelé."
631 07.06.2018 12:27:35
Starý a chudý, ale uznávaný učitel hebrejštiny a talmudu Jakob Jakobsohn chodí již řadu let vyučovat do rodiny významného berlínského bankéře. Učil již mnoho členů této rodiny a všichni ho mají rádi. Když se blíží výročí už pětadvacátého roku, kdy Jakob Jakobsohn poprvé vkročil do jejich domu, rozhodne se bankéř, že mu dá nějakou pořádnou odměnu. Ale potíž je v tom, že jak svého učitele zná, nebude chtít ve své skromnosti žádnou odměnu přijmout. Proto se rozhodne nastražit malou past. Na schodiště v domě, po kterém Jakob Jakobsohn celá ta léta chodí, položí váček s penězi tak, aby jej nebylo možno přehlédnout. Pak v pokoji očekává spolu s rodinou učitelův příchod.
Když Jakobsohn vstoupí do dveří, všichni napjatě sledují výraz jeho tváře, a nezklamou se. Je vidět, že ho potkalo něco příjemného. Učitel přímo září štěstím.
„Co se vám tak pěkného stalo?“ ptá se vesele bankéř.
„Víte, já už chodím do vašeho domu přesně na den pětadvacet let, ale to, co dnes, se mi ještě nepřihodilo,“ sděluje jim radostně učitel.
„Pětadvacet let si k vám chodím vydělávat na svůj skromný chléb. Několikrát týdně, v zimě, v létě, pořád. A když jsem si na to dneska vzpomněl, říkám si: vždyť tu cestu znáš dokonale nazpaměť. Znáš tady každou kliku, každý schod. A tak jsem schválně jednou zkusil jít se zavřenýma očima. A došel jsem přesně, bez klopýtnutí! Tak z toho se teď velmi raduji!“

(David Maškenazy: Komu je dnes dobře?)
630 07.06.2018 12:26:25
C. k. okresní hejtman si zavolal místního rabína a vysvětluje mu:
„Víte, já nemám nic proti vám a vašemu náboženství. Ale je pravda, že v jedné modlitbě prosíte Boha, aby zbavil svět všech pohanů, křesťanů a gójů vůbec?“
Rabín připustí, že taková modlitba je a že se při bohoslužbě používá.
„Tak to vám trpět nemohu, to musíte změnit,“ vysvětluje mu hejtman.
„Ale to není nutné, pane hejtmane, ta modlitba je zcela neškodná...“
„Jak neškodná?“
„My už se jí modlíme několik tisíc let, a pořád se to nestalo.“

(David Maškenazy: Komu je dnes dobře?)
629 01.11.2016 13:22:39
Jakub a Šimon se dohadují, kdo z nich má lepší ženu.
"Moje žena je tak inteligentní že dokáže na jakékoliv téma mluvit celou hodinu," povídá Jakub.
"Hmm," povídá Šimon, "tak ta moje, je ještě inteligentnější. Ta dokáže mluvit celé hodiny a žádné téma nepotřebuje!"
628 01.11.2016 13:20:27
Pán Weiss a pán Grün sú prvý krát v japonskej reštaurácii. Na stole je wasabi, dívajú sa okolo ako si ľudia naberajú po troškách. To musí byť dobrota, vraví Kohn a naberie si celú lyžičku a dá si do úst. Vyhŕknu mu slzy. Grün sa pýta
-Čo sa deje ?
-Prišlo mi ľúto, keď som si spomenul, ako sa mi utopil brat minulý rok.
Grün si naberie tiež plnú lyžičku a tiež mu vyhŕknu slzy. Weiss sa pýta:
-Čo sa deje ?
-Prišlo mi ľúto, že ste sa neutopili spolu s bratom!
<< první < předchozí
další > poslední >>