VTIPBÁZE.CZ
662 13.01.2022 1:59:01
Při návštěvě lékařského kongresu se sejdou tři psychiatři, kamarádi ze studií. Nejprve se smíchem vzpomínají na staré dobré studentské časy, pak se předhánějí v líčení nejrůznějších bizarních případů své kariéry, ale nakonec Goldberg zvážní:
"Pravdou je, že k nám přicházejí pacienti se svými pocity viny a obavami, ale my sami nemáme kam jít s našimi vlastními problémy."
"Vzhledem k tomu, že jsme všichni profesionálové," navrhl Silberstein, "můžeme si vzájemně pomoci třeba teď hned."
"Skvělý nápad," začne Diamond, "Tak třeba já mám nutkavou potřebu nakupovat a příliš jsem se zadlužil, proto svým klientům občas účtuju úkony a léky, které jsem jim nikdy neposkytl. Vím, že je to hrozné, nemohu kvůli tomu spát," skoro šeptá, "je pro mne velká úleva, že se s tím konečně mohu někomu svěřit. Děkuji vám, kamarádi."
"Také si potřebuji ulevit," prohodí po chvíli ticha nesměle Silberstein. "Dusím to v sobě tolik let. Od studií mám velký problém s drogami. Už dávno se to vymklo mé kontrole. Mezi mými pacienty je několik schopných dealerů a já jim neumím říct ne."
"Život není procházka růžovým sadem," pokyvuje smutně hlavou Diamond. Pak se se Silbersteinem tázavě podívají na Goldberga: "A co trápí tebe, kamaráde?"
"Pánové," odtuší Goldberg: "Když vás tak poslouchám, nepřipadá mi můj problém až tak závažný. Já prostě jen nedokážu udržet tajemství..."